Heroina i syntetyczne opioidy infekują rynek

Tak drodzy badacze, nadszedł czas opioidów. Składają się na to 3 czynniki:  sytuacja społeczno-ekonomiczna spowodowana wirusem, prawo analogowe i krótka pamięć.


Sytuacja społeczno-ekonomiczna

Do najlepiej sprzedających substancji psychoaktywnych należą stymulanty. Obojętnie czy klasyczny rynek narkotyków (amfetamina, kokaina, metamfetamina) czy RC (Henio, NEP, alfy). Dobrze nadawały się na wiele okazji takich jak praca, impreza, szkoła czy też po prostu sposób na poprawę samopoczucia dla smutnej duszyczki. W czasach pandemii, zwolnień, przymusowego siedzenia w domu stymulanty nie najlepiej pasują do takiego świata. Człowiek zmuszony do siedzenia w domu, człowiek zmuszony do ograniczenia swoich kontaktów towarzyskich będzie szukał takiego rodzaju spełnienia, które umożliwi mu spokojne przeczekanie kryzysu. Pobudzanie się stymulantami na pewno nikomu nie pomoże. Na szczęście lub nieszczęście są środki działające hamująco na ośrodkowy układ nerwowy, uspokajająco i bardzo uszczęśliwiające. Są to opioidy. Środek doskonały na zakamuflowanie się w domu i przeczekanie kryzysu. Po opioidach znikają wszystkie ambicje i potrzeby życiowe jednostki. Każda straszna sytuacja życiowa przestaje istnieć za wyjątkiem jednej: „mój haj nie może się skończyć”. Osoba odurzona opio jedyne co chce robić to zakamuflować się w domu i otulić przyjemnym, ciepłym półsnem. Rzecz wręcz idealna na czas długotrwałego pobytu w domu. Zapomina się braku pracy, perspektyw, pieniędzy. Kto też zauważy postępujące opętanie społeczeństwa jeśli wszyscy siedzą w domach? Bakcyl opioidów przez wiele lat będzie rozwijał się w ukryciu.


Prawo analogowe

Władza jak opętana zakazuje wszystkiego jak leci, nie zastanawiając się nawet czy coś naprawdę szkodzi. Takim nieodpowiedzialnym zachowaniem wyczerpują zbiór substancji, które powiedzmy sobie szczerze były relatywnie bezpieczne. I co tu teraz zrobić kiedy tyle legal high, stało się nielegal high? Trzeba wejść w rynek, który jest odporny na prawo analogowe. A takim jest rynek syntetycznych opioidów. Opio oferują niezliczone możliwości struktur, które nie śniły się największym mongolskim chemikom. Matematyka jest nieubłagana, liczba nowych opioidów przyćmi wszystko co do tej pory było.


Krótka pamięć

No kto pamięta fale uzależnień opiatów jakie przetoczyły się przez świat? No mało kto. Obecni 30-to lub 40-to latkowie byli małymi dziećmi kiedy na dworcach największych polskich miast gromadziły się chordy heroinistów. A Ci co się urodzili w latach 90-tych to już w cale nie mieli szansy zobaczyć jak zmienia społeczeństwo moda na opio. Nikt nawet nie prowadzi porządnej profilaktyki anty heroinowej. Urzędnicy jak opętani wypowiedzieli wojnę tym tzw dopalaczom, które w istocie rzeczy są problemem kosmetycznym. Nikt nie patrzał się na znacznie większy problem uzależnienie od opioidów. Opio pod postacią Heroiny, fentanylu, U-47700, etazenu czy innych na nowo przeżywa swój renesans.


O. zabiorą Twoją duszę.