SIN – Studencka Inicjatywa Narkopolityki i wyszukiwarka składu dopalaczy

Oprócz serwisu hyperreal ciężko jest znaleźć inną stronę w polskim internecie traktującą racjonalnie o substancjach psychoaktywnych. Jedną ze stron zasługujących na szczególną uwagę jest SIN – Studencka Inicjatywa Narkopolityki. Na szczególną aprobatę zasługuje fakt wyzbycia się przez nich uprzedzeń dotyczących tego tematu. Niestety w dzisiejszych czasach wiele informacji dotyczących substancji psychoaktywnych to mity i zabobony, które nikomu nie pomagają a jedynie przyczyniają się do izolacji osób których za bardzo poniosło z eksperymentami.

Najlepszym elementem strony jest wyszukiwarka składu dopalaczy. Można w niej sprawdzić co kryje się w danym produkcie. Jest to bardzo przykre, że na opakowaniach dopalaczy nie ma informacji co do ich prawdziwego składu. Niewątpliwie naraża to konsumentów na niepotrzebne niebezpieczeństwo i przyczynia się do negatywnego postrzegania przez społeczeństwo substancji psychoaktywnych.

Wg tabeli ze strony główne substancje znajdowane w dopalaczach to: 3-CMC, MDMB-CHMICA, 5F-ADB , FU-F, MAB-CHMINACA , FUB-AMB, PV-8, 4-CMC, alfa-PVT, 4-Cl-α-PVP, 4-metylo-N,N-DMC, AB-CHMINACA, 4-metylobufedron. Tradycyjnie w liczebności przodują syntetyczne kanabinoidy z naciskiem na FUB-AMB.

Psychodelików od których kiedyś zaczynał się handel w sieci i wielki BOOM na designer drugs nie ma wcale. Współczesny rynek jest nastawiony na klientów poszukujących rozrywki i relaksu. Z cienia wyszły analogi fentanylu. FU-F jako pierwszy z tej rodziny został zdiagnozowany na maczance ziołowej. Zmierzamy do relaksu ostatecznego?

2 thoughts on “SIN – Studencka Inicjatywa Narkopolityki i wyszukiwarka składu dopalaczy”

  1. Dlatego jeszcze raz powtarzam uswiadamiajmy patrzmy obiektywnie i stawiajmy spraw jasno. Biorę to dlaczego, ponieważ jest mi tak tak oraz siak i wtedy mam pelnie relaksu. Tylko w kolejnym etapie gdzie nasz satn mentalny ulegl destrukcji przez natlok obowiązków,z ktorymi nie mozemy sobie dać rady wtedy chcemy relaksu. I tutaj tkwi blad qby osiągnąć ten wlasnie relaks stwórzmy sobie sytuacje zeby byl pelnym relaksem zamierzonym. Pozbadzmy sie problemow nie moejmy na głowie tego co nas obarcza a wtedy nagroda macie ten stan który tak kochacie relaks po którym macie wigor checi do dzialania wtedy to ma sens. Przy zachowaniu dawek i rozsądku. Problem który jest ucieczka,z problemu staje sie nim ponieważ nie ma pelnej swobodnej sytuacji ktora sprzyja dobremu dzialaniu substancjiponiewaz bez stresu ze zmniejszonym poziomem kortyzolu swobodniej uwalniają sie inne dobrodziejstwa z synaps, których mozg nie utracil w zwarciu naszej elektroniki pod kopula. Czy ma to sens czy a racje bytu świadomy dobrze radzacy sobie z codziennymi problemu czlowiek. Nie widze w tym uzależnienia tylko doboru substancji do ulubionej formy odczuć towarzyszujacych po jej spozyciu. Tyle ze strony obiektywnej z której wycigamy wnioski krytyczne i poruszamy dany problem, jestem w stanie stwierdzic czy to jest uzależnienie czy tylko rozsądna zabawa lub chcec tej chwili relaksu. Jeden slucha Chopina a drugi pali kanabinoid pochodny odniekegalngo orginalu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *