SIN – Studencka Inicjatywa Narkopolityki i wyszukiwarka składu dopalaczy

Oprócz serwisu hyperreal ciężko jest znaleźć inną stronę w polskim internecie traktującą racjonalnie o substancjach psychoaktywnych. Jedną ze stron zasługujących na szczególną uwagę jest SIN – Studencka Inicjatywa Narkopolityki. Na szczególną aprobatę zasługuje fakt wyzbycia się przez nich uprzedzeń dotyczących tego tematu. Niestety w dzisiejszych czasach wiele informacji dotyczących substancji psychoaktywnych to mity i zabobony, które nikomu nie pomagają a jedynie przyczyniają się do izolacji osób których za bardzo poniosło z eksperymentami.

Najlepszym elementem strony jest wyszukiwarka składu dopalaczy. Można w niej sprawdzić co kryje się w danym produkcie. Jest to bardzo przykre, że na opakowaniach dopalaczy nie ma informacji co do ich prawdziwego składu. Niewątpliwie naraża to konsumentów na niepotrzebne niebezpieczeństwo i przyczynia się do negatywnego postrzegania przez społeczeństwo substancji psychoaktywnych.

Wg tabeli ze strony główne substancje znajdowane w dopalaczach to: 3-CMC, MDMB-CHMICA, 5F-ADB , FU-F, MAB-CHMINACA , FUB-AMB, PV-8, 4-CMC, alfa-PVT, 4-Cl-α-PVP, 4-metylo-N,N-DMC, AB-CHMINACA, 4-metylobufedron. Tradycyjnie w liczebności przodują syntetyczne kanabinoidy z naciskiem na FUB-AMB.

Psychodelików od których kiedyś zaczynał się handel w sieci i wielki BOOM na designer drugs nie ma wcale. Współczesny rynek jest nastawiony na klientów poszukujących rozrywki i relaksu. Z cienia wyszły analogi fentanylu. FU-F jako pierwszy z tej rodziny został zdiagnozowany na maczance ziołowej. Zmierzamy do relaksu ostatecznego?

One thought on “SIN – Studencka Inicjatywa Narkopolityki i wyszukiwarka składu dopalaczy”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *