Przegląd polskich serwisów o narkotykach – aktualizacja

W Polsce nie ma zbyt wielu serwisów poświęconych narkotykom i tym podobnym rzeczom. Jeśli są, to niestety większość z nich kopiuje z innych stron zamiast produkować własne, autorskie treści, które przecież najlepiej się czyta i najwięcej wnoszą w rozwój kontrkultury. Takim serwisem jest Wolna Molekuła, który jako jeden z nielicznych portali dostarcza informacji, które powstały specjalnie na potrzeby strony i żaden artykuł nie był znikąd kopiowany. Na osobną uwagę zasługuje kilka innych stron:

www.hyperreal.info – najstarszy i największy polski serwis poświęcony substancjom psychoaktywnym. Sama strona główna to nic ciekawego. Przytłaczająca większość treści pochodzi z innych serwisów i w chwili obecnej hyperreal przypomina kanał RSS, a nie poważny portal o narkotykach. To, co świadczy o sile serwisu, to przede wszystkim forum, które jest bardzo dobrym źródłem informacji i skupia wokół siebie największą w polskojęzyczną społeczność narko. Na serwisie rozwija się ciekawy projekt Kuchni, stanowiący coś podobnego do wikipedii o substancjach psychoaktywnych. Projekt znajduje się w fazie rozwoju.

www.neurogroove.info – serwis związany z grupą hyperreal. Dzielni psychonauci opisują na nim swoje przeżycia po substancjach psychoaktywnych. Jedna z najbardziej wartościowych stron o naszym temacie w polskim internecie. Obowiązkowa lektura dla wszystkich chcących poznać jasne i ciemne strony tripów.

www.forum.dopalamy.com  – drugie co do wielkości polskie forum poświęcone substancjom psychoaktywnym. Na forum można również znaleźć dyskusje dotyczące dopalaczy. Nie licząc informacji o produktach kolekcjonerskich, większość omawianych rzeczy można znaleźć na forum hyperreal.

www.dopalator.info – trzecie co do wielkości polskie forum poświęcone substancjom psychoaktywnym. Tematyka jest bardzo podobna do tej z forum.dopalamy.com .

dopek.info – nowo powstałe forum z ambicjami, by stać się centrum wiedzy o dopalaczach i substancjach psychoaktywnych. Koncepcja forum jest bardzo podobna do tej z forum.dopalamy i dopalator.info . Są działy poświęcone zarówno dopalaczom jak i research chemicals. Czy potrzebujemy kolejny klon forum.dopalamy? Wątpię, ale trzymamy kciuki żeby się powiodło.

Z wyżej wymienionych forów bezkonkurencyjne i najlepsze jest forum hyperreal.

www.narkopolityka.pl – ciekawy serwis bardzo racjonalnie i mądrze piszący o problemie używek. Obowiązkowy serwis dla wszystkich, którzy chcą być na czasie jeśli chodzi o prawo i przemiany społeczne. Na stronie można znaleźć dużo wartościowych artykułów i różnych raportów.

www.politykanarkotykowa.pl – serwis akcji społecznej na rzecz “zluzowania” prawa antynarkotykowego. Strona jest związana z Gazetą Wyborczą.

www.rebelianci.org – strona skupia się bardziej na tematyce dotyczącej tego, co dzieje się wokół narkotyków, niż samych narkotyków. Można na niej znaleźć wiele artykułów związanych z alternatywnym spojrzeniem na świat. Niestety podobnie jak hyperreal kopiuje z innych stron, niewiele produkując własnych unikatowych treści.

Stron antynarkotykowych nie będę wymieniać, ponieważ nie opisują tematu obiektywnie, a przerysowują negatywne skutki. Wiadomo, że polityka straszenia złem jakie niosą używki jak do tej pory nie przyniosła żadnego efektu i do ludzi trzeba trafiać bardziej racjonalnymi argumentami, żeby dokonali mądrego wyboru i nie zażywali syntetycznej śmierci.

W polskim internecie jest też trochę stron, które traktują o marihuanie i jej legalizacji. Większa część redakcji WM jest przeciwko legalizacji narkotyków, ponieważ uważamy, że osłabi to dynamiczny rozwój designer drugs i clandestine chemistry. Jednak warto podlinkować kilka ważniejszych stron:

Jeśli znacie inne strony to piszcie w komentarzach.

 

9 thoughts on “Przegląd polskich serwisów o narkotykach – aktualizacja”

  1. Hyperreal to serwis głównie o narkotykach gdzie panuje totalny chaos prawie jak na forum.narkotyki.pl, dopalamy.com to banda ćpunów naskakująca na każdego nowego, warto dodać że dopalator.info istnieje najkrócej i najszybciej się rozwija co wróży szybki upadek tego pierwszego forum na które nowych nie przybywa…

  2. Pingback: Wolnamolekula
  3. Na Dopalatorze raczej nic nie działo się od dłuższego czasu i forum zniknęło w kłębach historii. Ale zgadzam się, że Dopek jest bardziej klonem Dopalatora (nawet podobny wygląd) niż forum Dopalamy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *