N-etylpentylon; Efylon; MDEVP; bk-EBDP; bk-EPDP wszystkiego po trochu

Pełna nazwa chemiczna opisywanej substancji to: 1-(1,3-benzodioksol-5-ylo)-2-(etyloamino)pentan-1-on. Jest to homolog pentylonu. Podany donosowo działa słabo. Poprawia samopoczucie i powoduje lekką stymulację. Znacznie lepiej działa podany oralnie. Wyraźne zmiany w samopoczuciu pojawiają się przy dawkach rzędu 30-40 mg. Jest to znacznie lepszy nastrój, wzmożona empatia i słaba stymulacja, przy jednoczesnym braku negatywnych objawów fizycznych.  Zaśnięcie jest bardzo trudne nawet po 8 godzinach od zażycia tej niewielkiej dawki.

product image
        (CAS 17763-02-9)
Substancje pełnię efektów ukazuje po zażyciu 60 mg doustnie i więcej (w zależności od badacza). Podobnie tak jak w przypadku większości substancji zażywanych oralnie średni czas ładowania to około 45 minut. W trakcie działania substancji w przeciwieństwie do większości b-k, nie występuje chęć na dodatkową dawkę. Wywołuje słabą euforię, przyzwoitą stymulację i jest mocno empatogenny i towarzyski. Ma się olbrzymią ochotę rozmawiać z ludźmi. Znacznie wzmożony jest odbiór muzyki. Substancja spełnia wszystkie kryteria dragu do klubu. Wywołuje również lekkie zmiany wizualne. Obserwowana rzeczywistość wydaje się jakby pokolorowana, przy zamkniętych oczach mogą wystąpić słabe wizualizacje. Intensyfikuje przyjemność płynącą z bodźców dotykowych.

Całość doświadczenia trwa 3-4 godziny, po czym schodzi kolejne tyle. Po ustaniu działania substancji mogą wystąpić negatywne objawy typu: apatia, depresja. Występuje chęć na kolejną dawkę. Kolejna dawka błyskawicznie niweluje nieprzyjemne objawy, ale działa już krócej w związku czym można łatwo wpaść w pewien ciąg podobny do tego amfetaminowego. W trakcie długotrwałego przyjmowania substancji występuje wiele negatywnych objawów zarówno tych psychicznych jak i fizycznych. Do negatywnych objawów fizycznych można zaliczyć: problemy z sercem, nadmierna potliwość, drżenie rąk, szczękościski, odwodnienie.

Substancja działa vaporyzowana, ale nie zawsze. Istnieje nie duża różnica pomiędzy temp. vaporyzacji, a temperaturą rozkładu substancji. Dlatego w opisach, które można znaleźć w internecie zdania co do tego czy działa podana tą drogą są tak bardzo podzielone. Tą drogą wywołuje bardzo odmienne doświadczenia od większości ketonów. Wynika to z powinowactwa do receptorów serotoninowych.

4 thoughts on “N-etylpentylon; Efylon; MDEVP; bk-EBDP; bk-EPDP wszystkiego po trochu”

 1. Mylisz dwie substancje. EPDP i EBDP to zupełnie co innego. Potwierdzają to opinie i raporty z badań – BK-EPDP jest euforyko-spidem, a BK-EBDP spidem.

  1. Dlatego powinna obowiązywać pełna nazwa chemiczna. Nazewnictwo skrótowe zostało zaczerpnięte od chińskiego producenta. Nazwa bk-epdp jest też używana dla ketonowych odpowedników fury i benzofury. Robi się mały bałagan z tymi sktótami 🙁

 2. Tak jak wyżej, Efylon to bk EBDP, bk EPDP to już w ogóle inna substancja, jednak nie zgodzę się z Joanną w tym, że efylon jest tylko speedem, ponieważ przynajmniej w moim przypadku wykazuje również działanie lekko euforyczne oraz empatogenne jak opisane jest w artykule. Sprzedawcy często sami mylą nazwy, sprzedając bk-EBDP tak naprawdę sprzedają bk-EPDP bądź bk-EBDB. Pozdrawiam 😉

 3. Nie ma czegoś takiego jak epdp. Nie wiem gdzie byście chcieli mieć dwa “p” w tej nazwie: 1-(1,3-benzodioksol-5-ylo)-2-(etyloamino)pentan-1-on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *