MMB-CHMINACA: niebezpieczny syntetyczny kanabinoid, powodujący zatrucia w Europie

Walijski projekt ds. pojawiających się narkotyków i identyfikacji nowych substancji (WEDINOS; Welsh Emerging Drugs & Identification of Novel Substances) opublikował alarm dotyczący syntetycznego kanabinidu MMB-CHMINACA, który miał być zaangażowany w sześć przypadków śmiertelnych i kilka zatruć w Europie, od września 2014 roku.

Alarm pojawił się w związku z hospitalizacją walijskiego młodego mężczyzny z powodu mdłości, zawrotów głowy, bólów w klatce piersiowej oraz konwulsji, w ostatnim miesiącu. Efekty pojawiły się po tym, jak zapalił jointa, który jak się później okazało, zawierał MMB-CHMINACA.

mmb-chminacaChociaż dostępnych jest obecnie niewiele informacji na temat psychicznych i fizycznych efektów występujących po zażyciu tego syntetycznego kanabinoidu, WEDINOS otrzymał raporty, z których wynika, że środek powoduje halucynacje dźwiękowe, prowadzi do paranoi, nieregularnego bicia serca oraz ataków paniki, jako części wymienianych problemów. Dotychczas WEDINOS zidentyfikował MMB-CHMINACA jako składnik trzech produktów w Wielkiej Brytanii:

 • Sweet Leaf Obliteration
 • SKYHIGH
 • Vertex Pirate Edition

Wśród sześciu śmierci w Europie związanych z MMB-CHMINACA, do dwóch doszło w Niemczech w kwietniu, podczas gdy pozostałe cztery wystąpiły w Szwecji w grudniu zeszłego roku.

WEDINOS zaleca wszystkim, który zaobserwowali u siebie opisane negatywne efekty, aby niezwłocznie szukali pomocy medycznej po zażyciu substancji, a próbkę omawianego środka można wysłać do analizy. Więcej informacji na stronie www.wedinos.org

Na koniec chcielibyśmy dodać, że w Polsce pojawiła się fala zatruć na o wiele większą skalę od opisanej w innych krajach europejskich. Wśród prawdopodobnych skladów Mocarza występuje również MMB-CHMINACA. Produkt był sprzedawany przez firmę Kolekcjoner i stanowczo odradzamy kupowanie tam czegokolwiek.

mocarzKonsumpcja narkotyków o niewiadomym składzie to jak proszenie się o śmierć. Pozdrawiamy Kolekcjonera.

4 thoughts on “MMB-CHMINACA: niebezpieczny syntetyczny kanabinoid, powodujący zatrucia w Europie”

 1. Teraz będzie panować duża dezinformacja w mediach dotycząca prawdziwego składu mocarza etc. W tym poście postaram się wyjaśnić skąd mogą brać się wszelkie nieścisłości.

  a) Na rynku wciąż jest dostępna partia mocarza sprzed delegalizacji zawierająca w swym składzie AM-2201 – stąd doniesienia o nielegalnym składzie
  b) Naczynia w których robiono mocarza przed 1 lipca nie zostały dokładnie umyte i w nowej partii mocarza obok CHMINACY, występuje zanieczyszczenie w postaci AM-2201 – stąd doniesienia o nielegalnym składzie
  c) Są też partie mocarza z całkowicie legalnym składem

  Hospitalizacje prawdopodobnie były spowodowane mocarzem z punku a lub b.
  Jest jeszcze jeden wariant:

  d) Chcieli na szybko pozbyc się AM-2201 przed 1 lipca i maczanki jakie robili, miały znacznie większe stężenie niż zazwyczaj – ale wtedy zatrucia wystąpiłyby znacznie szybciej niż teraz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *