LEGALNE PSYCHODELIKI! JAK WYBRAĆ IDEALNĄ SUBSTANCJĘ?

Rynek RC obfituje w gorsze i lepsze wynalazki chemii. Wśród cudów współczesnej nauki godnie zajmują swoje miejsca liczne (jeszcze) niezakazane psychodeliki. Z ich popularnymi, ale nielegalnymi rodakami łączą ich przynależność do tych samych klas związków chemicznych, efekty i stosunkowo niskie (w porównaniu do rodziny np 25x-NBMOe) ryzyko występowania negatywnych skutków dla życia i zdrowia. Wspominając tu o “stosunkowo niskim” ryzyku bazujemy tylko i wyłącznie na doniesieniach użytkowników zażywających przeciętne dawki. Z tego powodu, że są to nowe substancję nie mają one długiej i dobrze udokumentowanej historii użytkowania przez człowieka, nie ma też badań naukowych dokładnie sprawdzających wpływ RC psychodelików na psychikę i ciało człowieka. Sugerując się tym, że są to agoniści serotoniny i że mają podobną budowę do dłużej znanych substancji, możemy jedynie spekulować, że pozytywne i negatywne skutki zażycia będą podobne. W tabelce poniżej znajduje się wykaz niektórych substancji tej grupy z przykładowymi dawkami:

Nazwa
Szacunkowe dawkowanie
Czas działania
1P-LSD
25-75 mkg – lekka dawka
75-175 mkg – średnia
200+mkg – wysoka
8-12 godzin
AL-LAD
50-100 mkg – lekka dawka
100-250 mkg średnia
250+mkg wysoka
7-10 godzin
ETH-LAD
30-75 mkg – lekka
75-150 mkg – średnia
200+mkg – wysoka
8-12 godzin
PRO-LAD
50-100 mkg – lekka dawka
100-250 mkg średnia
250+mkg wysoka
6-8 godzin
ALD-25
50-100 mkg – lekka dawka
100-250 mkg średnia
250+mkg wysoka
8-14 godzin
LSZ
50-150 mkg – lekka dawka
150-300 mkg średnia
300+mkg wysoka
6-10 godzin
Jak wybrać swój idealny psychodelik?
Cena i dostępność: na dark marketach niezakazane psychodeliki występują dużo rzadziej niż te nielegalne. Rozrzut cenowy nie jest duży: i RC, i substancje starszych generacji kosztują prawie tyle samo. Jeśli nie chcesz bawić się w ukrytej sieci to możesz też bez większego wysiłku znaleźć psychodeliczne RC w clearnecie.
Efekty psychiczne (halucynacje, łagodność): efekty każdego RC psychodelika są zbliżone do efektów LSD i psylocybiny. Wśród efektów, których można się spodziewać po zażyciu RC, są: wizualne i dźwiękowe halucynacje, mistyczne przeżycia, wzmocniona percepcja muzyki, zaburzenie percepcji czasu, dezintegracja “ja”. W swoich doniesieniach użytkownicy reddit, hyperreal, bluelight i innych podobnych portali lubią porównywać do siebie te substancje pod względem fizycznych zmian, “łagodności” wejścia i przebiegu podróży, tolerancji, nasilenia efektów. Jednak te porównania są na tyle subiektywne i dotyczą na tyle subtelnych różnic, że nie ma co na ich podstawie przewidywać, jaka substancja będzie lepsza dla tego czy innego użytkownika. Dużo większy wpływ mają indywidualne predyspozycje podróżnika, stan w którym używa się substancji i otoczenie podczas sesji.
Wniosek: można przeszukać mnóstwo wpisów na forach, w celu zdobycia uniwersalnego przepisu na wybór idealnego dragu – lecz wedle naszej wiedzy, taki przepis nie istnieje. Jeśli ciekawość nas nie opuszcza, to, stosując się do podstawowych zasad dotyczących sprawdzania składu swoich substancji i dbania o set&setting, można eksperymentować po kolei z różnymi kluczami do drzwi percepcji – może kiedyś uda się znaleźć ten jedyny środek (albo po prostu urozmaicić życie psychodeliczne).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *