Klonazepam vs Klonazolam – porównanie dwóch benzodiazepin

Mops zainteresowany rynkiem RC Benzo postanowił przyrównać do siebie swoje dwie ulubione benzodiazepiny, zainspirowany dyskusjami na forach internetowych, postanowił zebrać wszystkie informacje w kupę. Dziś przedstawi wam zalety jak i wady aptecznego KLONAZEPAMU oraz rc benzo KLONAZOLAMU. To drugie na zawsze pozostanie w pamięci MOPSA, bo przypomina mu o nim blizna na pół nogi.

KlonazepamPlik:Clonazepam.svgapteczna benzodiazepina. Ładuje się bardzo szybko, charakteryzuje się bardzo silnym i długim działaniem przeciwdrgawkowym i średnim anksjolitycznym oraz umiarkowanie nasennym. Całkowity czas działania wynosi powyżej 24 godzin. Czas połowicznego rozpadu wynosi 30-40 godzin. Za klonazepamem przemawia cena, kiedy mamy receptę, mniejsze efekty abstynencyjne, działanie aktywizujące, oraz słabsze działanie amnezyjne w porównaniu do swojego RC odpowiednika. Klonazepam był kiedyś ulubieńcem mopsa, a ten chwalił też sobie jego walory smakowe (miętowy posmak w klonie 2mg).

Natomiast Klonazolam  jest bardziej nieprzewidywalną substancją o dużo mniejszym dawkowaniu. Mops zaobserwował o wiele większe działanie przeciwlękowe, ale bardzo słabe nasenne. Po klonie RC czuł się tak dobrze, że nawet nie myślał o śnie ale za to sprawiał wrażenie mocno upojonego alkoholem. Błędnik świrował. Klonazolam wydaje się być przyjemniejszy w działaniu, można by powiedzieć, że jest to najbardziej rekreacyjna benzodiazepina na rynku. Niestety nie mógłby mieć samych plusów (ahhhh te PLUSY). Po testach klon RC wykazywał BARDZO silne działanie amnezyjne, oraz mocno rozluźniające mięśnie. Mops podczas przeprawy przez ruchliwą ulice doznał efektu narciarza, a spektakularny upadek spowodował powstanie dosyć sporej rany. Lecz po dostępnym na receptę odpowiedniku nie zaznał takiego uczucia beztroski, zdziecinnienia i usunięcia wszelkich zmartwień. Po klonie RC dla mopsa liczyło się tu i teraz (bo co było dawniej nie mógł do końca sobie przypomnieć).

Jakież było zdziwienie Mopsa, kiedy o ranie dowiedział się kilka dni później patrząc na swoją nogę. Stwierdził, że nie brał bardziej amnezyjnej substancji spośród rodziny benzo. Klonazolam wychodzi drożej niż jego apteczny odpowiednik, ale tylko wtedy kiedy kupujemy klonazepam na receptę. Niestety KLON rc ma kolejną wadę, o której donoszą użytkownicy – zdecydowanie mocniej uzależnia psychicznie oraz fizycznie. Ogólne odczucia Mopsa są takie, że Klon RC to mocniej uzależniający, bardziej beztroski, oraz mega amnezyjny odpowiednik klona, jednak dla użytkowników nie obeznanych z benzodiazepinami może przysporzyć wiele problemów oraz przypałów przez swój MEGA REKREACYJNY profil działania. Ot takie imprezowe benzo.

Do silnych efektów abstynencyjnych klonazolamu można zaliczyć:

 • skurcze mięśni
 • oczopląs
 • silny niepokój, roztrzęsienie
 • silne pocenie
 • bezsenność
 • agresja
 • bezsens egzystencji
 • występuje ból fizyczny w losowych miejscach, najczęściej stawy
 • zejście z dawek klonazolamu jest trudniejsze, efekty odstawienia występują szybciej i z większą siłą niż przy klonazepamie

Wybierając pomiędzy klonazepamem a klonazolanem wybieramy pomiędzy dobrze poznaną i umiarkowaną w działaniu benzodiezpiną stworzoną z myślą o terapii, a benzodiazepiną stworzoną dla celów czysto hedonistycznych, w której główny nacisk jest kładziony na rekreację.

5 thoughts on “Klonazepam vs Klonazolam – porównanie dwóch benzodiazepin”

 1. też stwierdzam, że klon RC mocniej uzależnia fizycznie… Odstawka boli jak sukinsyn na hypie chypa 885 też płakał przy odstawianiu…

 2. Juz na samym poczatku bledy merytoryczne, a sam artykul to chaotycznie poskladane do kupy wnioski uzytkownikow hype’a ktorzy wypowiadali sie w wlasnie w temacie ktore z tych benzo jest lepsze. Generalnie click bait straszny bo nic z artykulu nie wynika, ani nie wnosi nic ciekawego do tematu.
  Nie postarales sie tutaj

  1. Wiesz prosto się czepiać. Jak potrafisz lepiej to sam zrób, a nie krytkuj. Mnie się przydało, bo mi się nie chce przegrzebywać hypera. I Włącz sobie polskie znaki, bo to głupio wygląda. Jak masz windowsa po angielsku to używaj unicode’a.

 3. Ja jestem zagorzałym przeciwnikiem RCkow wogole, ale na klonazolam zwróciłem uwagę z racji tego że jestem wjebany w Benzo od 13 lat. Dzięki za ten artykuł przynajmniej wiem ze jednak nie warto kombinować i ładować w siebie praktycznie nieznanych substancji. Elo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *