Ketrel i moc snu.

Jak co wieczór siedzę zmęczony. Co tu robić? Zasnąć nie mogę i nie mam sił by pracować. Nie chce mi się nawet surfować po necie. Za chwile wezmę ketrel i pójdę spać. Ketrel to fajny antydepresant. Nie mam na uwadze jego antydepresyjnych właściwości, ale to że umożliwia sen. Przez 5 lat musiałem brać benzodiazepiny na sen. Uzależniają i to paskudnie. Jak odstawiałem to dostałem delirium jak ciężki alkoholik. Nie spałem. Psychiatra przepisał mi ketrel. Nie wierzyłem, że mi pomoże. Pomógł. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym środkiem. Depresja nie minęła, ale w nocy przychodzi ulga w postaci snu.

 Niepodpisana grafika związku chemicznego; prawdopodobnie struktura chemiczna bądź trójwymiarowy model cząsteczkiStruktura Kwetiapiny
Mógłbym tak przespać całe swoje życie. Po ketrelu mam barwne sny, ale na ogół ich nie pamiętam. Wiem tylko, że są barwne. Gastrofaza i odbiór muzyki przypominają mi w działaniu tego środka marihuanę. Nic więcej o odczuwalnych efektach nie powiem, są tylko te trzy: mogę spać, przed zaśnięciem miło słucha się muzyki i mam smaka na słodkie. Mogę go polecić innym cierpiącym na zaburzenia snu. Wszystko lepsze niż pogrążyć się w benzo.

 

W Polsce ten środek karierę zaczął niedawno, pomimo tego że na świecie jest stosowany od 16 lat. Środek został opracowany w latach 80-tych ubiegłego stulecia w laboratoriach ówczesnej firmy ICI (teraz AstraZeneca). Pierwotnie służył w leczeniu schizofrenii, następnie zaczęto wykorzystywać go w leczeniu choroby afektywnej dwubiegunowej i depresji jendobiegunowej. Ja to mam na sen. Jak widać można go wykorzystać w leczeniu wielu schorzeń psychicznych.

 

Wiele przydatnych informacji na temat lekarstwa można znaleźć na wikipedii, w bazie leków, psychoatrii polskiej, i na forum hyperreal. Ja osobiście mogę go polecić wszystkim osobom mającym duże problemy ze snem jako lepszą alternatywę dla silnie uzależniających benzodiazepin.

7 thoughts on “Ketrel i moc snu.”

 1. To nie antydepresant, a neuroleptyk, a jezeli zmagasz sie z depresja i zaburzeniami snu, to najlepiej celowac w SARI lub NaSSA, szkoda jedynie, ze po ostrym piciu w pewnym momencie Trittico stracilo swoja moc nasenna – 100mg, podwyzszenie dawki nic nie dawalo, przez co musialem wskoczyc na Mirtagen…

 2. Jednej z mocniejszych neuroleptyków. Nie podnosi prolaktyny – z tego co pamiętam – dlatego też lepszy będzie tu (ZDECYDOWANIE) niż Chlorprotixen dawkowany po P.O. 50-100mg.

  Gastrofaza i głęboki sen są. Ja jednak nie mogę wyrównać sobie czasu jak z Chlorprotixenem, a mianowicie jego biorę o 21:00, idę spać o 23:00, o 7:00 wstaję wyspany, niezaspany.
  Z Kwetiapiną jest przykładowo tak: biorę, nie mogę już nic zrobić w domu więc śpię, wstaję i jem, idę spać dalej, rano nie mogę wstać, a do godziny 10 to w ogóle nie chce mi się żyć.

  1. Ja mam po ketreli tak odjechane, BARDZO intensywne sny, że odlot. Dosłownie jakbym miała jakiegoś długiego tripa. Ba! zauważyłam ostatnio, że mam ciągi dalsze tych snów w inne dni. Wytworzyły mi się np konkretne miejsca czy “światy” w tych snach (nasz świat niejako po drugiej stronie lustra, zniekształcony i nierealny) i mam sny w odcinkach, że do nich wracam. Nie tak, że mózg mi każdonocnie tworzy inne obrazy. Wytworzyła się pewna ciagłość. Przeraża mnie to, b mogłabym przespać ketrelowo zycie, np w weekend, kiedy nie mam co ze sobą zrobić, Gorsza sprawa, że po nim tyję- mam masakryczną gastrofazę na słodkie i nie tylko po nim.

   1. O jaaa. Jakbym czytał swoje objawy. Te sny odcinkowe, kontynuację. Chyba 5 dni trwał jeden sen. Ciekawilo mnie od czego to.. Teraz chyba wiem że to sprawka Ketrelu. Ja bardzo lubię ten lek. Dobrze mi się po nim zasypia. Szkoda że chce się po nim jeść.. Ale i tak jest lepszy niż mirtazapina. Po niej to można było jeść kg cukierków hehe. Ciekawe jak długo będzie na mnie działał. Biorę go ok 5 mscy

  2. Mam to samo , biorę o 21 idę spać dopiero 1,5 a 2 godziny później , z początku było fajnie totalna zamula fajna faza ale już się tego nie czuje , jednak ja akurat go nie lubię się ketrelem odurzać to bardzo doceniam w swojej osobowości i nie tolerancji mózgu na takie chęci , ale są hardkorowcy co to wciągają nawet nosem lub biorą po 500 mg na noc, ja sobie tego nie wyobrażam trzymam stała dawkę 50 mg na noc i tolerka nie wzrasta ani chęci na branie więcej dla fazy .Ale niestety uzależniłem się od niego i już całe życie będę się usypiał kwetapina czyli ketrelem , ale jakie to ma znaczenie spać samemu czy brać wspomagacze pt. Ketrel jak np zchizole biorą ha przewlekłe po 1000 mg na dobę ,jedyny plus u mnie to jest taki ze biorę go już około 3 lata codziennie na noc w dawcę 50 mg czyli 2 x25 mg i tolerka kompletnie nie rośnie wystarcza mi cały czas tylko te 50 mg duży plus ze tolerka nie rośnie , kerel najnowszy lek , mało skutków ubocznych . Jak dawniej trazodon . Jednak chce wam powiedzieć , ze do leczenia bezsenności prawidłowo lecząc bezsenność leczy się właśnie małymi dawkami neuroleptyków , jednak do kilku tygodni maksymalnie używa się ich do przywrócenia prawidłowego rytmu snu , potem się powinno prawidłowo przestać brać stopniowo . Ale jeżeli komuś się to nie udaje i sen się nie unormuje czyli nie przychodzi sam bez leków , to taki bierze dłużej aż w końcu się uzależnia .

 3. Brałem ketrel kiedyś przez rok, w zasadzie nawet jak wejdziecie na dawki typu 300-400 przed snem to nie będzie lepszy sen, lek wtedy działa bardziej neuroleptycznie, nie nasennie. Najlepszą dawką do snu to około 50-100 w zależności od budowy ciała. Tolerancja raczej nie rośnie albo bardzo nieznacznie. Fakt działanie tripowe znika po jakimś czasie. Chyba najlepszy lek nasenny jak jest dostępny. Przerobiłem all zolpidemy benzo i inne ścierwo. Po roku jak odstawiłem praktycznie nic, wszedłem wtedy na trazadon żeby organizm coś przed snem dostawał, trazadon to takie 40% ketrelu więc też usypia ale nie tak mocno, dopiero w fazie wyjści polecam, ale mega łatwo sie z niego schodzi i fajnie stabilizuje sen. potem już krótka droga do normowania snu. nie mogę złego słowa o tym leku polecieć, a SNY po nim to już niemal legenda 😀 zdarzają się takie incepcyjne skurwiele że chyba nic innego tak nie działa ;D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *