Gdzie uczyć się dzieciom?

Epoka legalizacji odznaczyła się rozwojem szerokiej edukacyjnej infrastruktury w zakresie hodowli konopi. Dla chętnych do zdobycia edukacji w temacie hodowli medycznych konopi istnieje kilka form nauki: kursy online, seminaria oraz programy na uczelniach wyspecjalizowanych bezpośrednio w kultywacji konopi. Oferujemy przegląd najwyższej cenionych “THC uczelni” w USA i Kanadzie.

Kursy online

Cannabis Training University – pierwsza szkoła “nauczania kanabisu” założona w roku 2009 w San Francisco, w Kaliforni. CTU oferuje zdobycie certyfikatów online Growera Konopi (w sferze hodowli) oraz Budtendera (w sferze biznes-projektów). Koszt obu certyfikatów wynosi 249$ rocznie. Materiały CTU to ponad 200 HQ video-przewodników z hodowli i reklamowania konopi oraz spora biblioteka literatury online (ponad 100 książek włącznie z ostatnimi pracami Eda Rosentala). W trakcie nauki studenci mają wsparcie wykładowców 24/7 w trybie czatów. Po odbyciu wszystkich kursów student musi zdać egzamin końcowy w celu uzyskania certyfikatu. Kurs CTU jest tanią i dobrą drogą do uzyskania specjalizacji i pracy w przemyśle konopnym. Certyfikat CTU jest uznawany na terenie USA i Kanady oraz na całym świecie.

Cannabis Training Institute – założony w roku 2013, oferuje trzy certyfikowane programy (“Medyczne Konopie”, “Specjalista Ambulatoryjny”, “Zdrowie i Bezpieczeństwo”) , koszt których wynosi 670$ za wszystkie. Materiały do nauczania są nieco skromniejsze niż w CTU, są w formie prezentacji Power Point.

THC University – powstał w roku 2014, oferuje osiem programów:

  • Terpeny: lecznicze powiązanie między olejkami a cannabisem;
  • Budtender Basics;
  • Marihuana 101;
  • Grow Basics;
  • Specjalista ds. Ogrodnictwa;
  • Cannabis Business;
  • Kolorado: Bezpieczeństwo i Reguły;
  • Waszyngton: Bezpieczeństwo i Reguły.

Ogólny koszt wszystkich programów wynosi 420$. Studenci często wykonują wszystkie zadania potrzebne do uzyskania certyfikatu w ciągu 3-6 miesięcy.


Stacjonarne Szkoły Wyższe

Oaksterdam University – pierwsza amerykańska konopna szkoła, założona w roku 2007. Historia OU sięga korzeniami jeszcze 1995 roku. Uniwersytet Oaksterdam oferuje dwa edukacyjne certyfikowane programy: “Ogrodnictwo” oraz “Klasyczny Biznes”, koszt programów wynosi od 545$ do 1595$. Dodatkowo, uniwersytet oferuje stypendia w formie wsparcia finansowego.

Kurs „Ogrodnictwo” zapewnia kształtowanie praktycznych umiejętności w zakresie hodowli konopi. Kurs „Klasyczny Biznes” oferuje przegląd konopnego przemysłu, skupiając się na zarządzaniu przedsiębiorstwem, opracowywaniu produktów, polityce oraz prawie w sferze medycznych konopi. W ciągu roku OU organizuje 14-tygodniowe szkolenia oraz 2-4-dniowe intensywne seminaria w kampusie Uniwersytetu Oaksterdam w Oakland. Administracja uniwersytetu regularnie zajmuje się działalnością społeczną do której włącza swoich studentów.

Clover Leaf University – pierwsza fitotechniczna MJ uczelnia z akredytacją, która została zatwierdzona, uregulowana i licencjonowana przez Wydział Szkolnictwa Wyższego Kolorado, została założona w roku 2009 w Denver (Kolorado). Uczelnia oferuje dwa certyfikowane programy: “Fitotechnologia/Ogrodnictwo” oraz “Biznes i prawo”, koszt programu wynosi od 600$ do 3000$. CLU tak samo jak OU oferuje studentom finansowe wsparcie w formie stypendiów i również zajmuje się działalnością społeczną.


Seminaria

Cannabis Career Institute – założony w roku 2009, dziedzicząc tradycje Uniwersytetu Oaksterdam prowadzą seminaria w różnych miejscach w USA. Celem tej szkoły jest poszerzenie możliwości studentów poprzez rozpowszechnienie niezbędnych informacji dla osiągnięcia sukcesu w świecie cannabisu. CCI oferuje pięć edukacyjnych wektorów: “Zarządzenie hodowlą”, “Zarządzanie konopnym przedsiębiorstwem”, “Kulinaria”, “Budtending” oraz “Ambulans – zarządzanie”. Cena jednodniowego seminaryjnego kursu wynosi 299$.

420 College – założony w roku 2009, w ciągu roku organizuje seminaria w stanie Kalifornia. Koszt jedno- czy dwudniowego seminarium oscyluje w granicach 250-350$.

Zanim wybierzesz miejsce do nauki warto porównać Konopne Szkoły, ponieważ programy różnią się jakością i ceną. Seminaria z reguły są krótkie, trwają 1 lub 2 dni i w związku z tym prezentowany materiał jest ograniczony. Natomiast najlepsze oferty posiadają Cannabis Training University (wśród szkół nauczania dystansowego) oraz Uniwersytet Oaksterdam (wśród stacjonarnych uczelni).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *