Dermorfina

Murti-Bing przypomni swój stary tekst o dermorfinie. Niedawno w mediach mówiono o kobiecie, która zmarła od wydzieliny żaby amazońskiej (phyllomedusa bicolor). To właśnie ten mały zielony morderca jest największym producentem tego narkotyku na świecie.

Dermorfina (dermorphin)
Dermorfina jest hepta peptydem po raz pierwszy wyizolowanym ze skóry południowo amerykańskiej żaby należącej do rodzaju Phyllomedusa.

Ten peptyd to naturalny opiat, który jest bardzo skutecznym i selektywnym agonistom receptorów mu opioidowych. Dermorfina wykazuje 30-40 krotnie większą aktywność od morfiny, ale powoduje znacznie wolniej tolerancję i uzależnienie. Dermorfina nie występuje w organizmach ludzi i innych ssaków. D-alaniina, która występuje w łańcuchu peptydowym dermorfiny jest wytwarzana tylko przez bakterie, płazy i mięczaki.

Struktura dermorfiny: H-Tyr-D-Ala-Phe-Gly-Tyr-Pro-Ser-NH2
Skeletal formula of dermorphin
Wzór sumaryczny: C40H50N8O10
Masa cząsteczkowa: 802,9 g / mol

Dawkowanie
Dawkowanie ustne: 1mg najmniej polecana droga administacji, część dermorfiny ulega rozkładowi w żołądku i traci swoją moc.
Pod język: 0k. 0,2-0,4 mg efekty bardziej relaksujące niż eforyczne
Dożylnie: 0,1-0,2 mg (przyjęcie dawki powyżej 0,5 mg może skończyć się zgonem….po 1 mg umiera się szybciej niż natychmiast)
Nos: 0,1-0,3 mg (przy 0,5 mg jest naprawdę mocno, za mocno….)

Formy dystrybucji
– na szkiełku z łezką do badań mikroskopowych
– rozcieńczone z inertnym proszkiem
– w r-rze wodnym (szybko się rozkłada)

Działanie
W działaniu jest bardziej euforyczna niż sedatywna. Często jest porównywana do oksykodonu i hydrokodonu. Pierwsze efekty pojawiają się po kilku minutach, by po 30 osiągnąć pełnię. Sumaryczny czas działannia to 4-6 godzin. Występują tutaj objawy typowe dla grupy opiatów. Często towarzyszy poczucie depersonalizacji, zwłaszcza w początkowej fazie działania, które potem zanika na rzecz relaksu i euforii. Użytkownicy tej substancji zwracają uwagę na fakt, że nie powoduje żadnych dolegliwości żołądkowych czy nudności charakterystycznych dla wielu opioidów.
Na hyperrealu jest już o tym wątek: dermorfina-t27146.html

Ceny:
Cena 1 mg to ok. 200 PLN. Ale już za 25 mg płaci się ok. 3000 PLN. Substancja jest bardzo droga jak na polskie warunki. Ale zważywszy na mega potężną aktywność, to na pewno znajdzie swoją grupę stałych odbiorców. Zwłaszcza u dobrze sytuowanych opiatowców.

Otrzymywanie:
Istnieją dwie metody pozyskiwania tego cudownego białka.
1. Można to otrzymać syntetycznie w laboratorium ;-)
2. Można rozpocząć hodwolę żabek Phyllomedusa. Poniżej przedstawiam opis otrzymywania dermorfiny ze skóry tego płaza:

Najpierw należy zamordować naszego płaza i obedrzeć ze skóry. Prawdziwi sadyści-profesjonaliści ściągają żywcem skórę z żabki %-D
Obrazek
Z 8 naszych małych przyjaciół otrzymuje się ok. 90 g żabiej skórki. Skórę bardzo drobno tniemy nożyczkami, lub najlepiej przepuszczamy przez maszynkę do robienia mielonego. Następnie umieszczamy ja w 500 ml metanolu i odstawiamy w temperaturze pokojowej na tydzień. Najlepiej gdyby to się mieszało przez ten czas, a jeśli nie to warto tym mocniej wstrząsnąć od czasu do czasu. Metanol dekantujemy znad żabiej skórki (uwaga w nim jest dermorfina!!!), sączymy i skórkę zalewamy ponownie 80% metanolem (używa się 5 ml 80% metanolu, na każdy gram pozostałej żabiej skórki). Po tygodniu zlewamy kolejny r-r metanolowy do tej samej butelki co poprzedni. Wszystkie r-ry metanolowe powinno się przechowywać w ciemnym miejscu w temp. 2 deg C.

R-ry metanolowe destyluje się pod bardzo wysoką próżnią. Niektórzy najpierw odparowują metanol w temp. 40 deg C, pozostały r-r dermorfiny w wodzie poddają procesowi liofilizacji. Jest to bardzo niebezpieczny etap, w trakcie którego można zniszczyć całą dermorfinkę :-( Pozostałość po lipofilizacji stanowi brązowo-żółty syrop. Rozpuszcza się to w 10 ml wody i następnie w 190 ml etanolu otrzymując klarowny żółty roztwór. Ten r-r posłuży nam do dalszego wydzielania dermorfiny metodami chromatograficznymi.

Dyskusja na forum: https://hyperreal.info/talk/dermorfina-t27146.html

3 thoughts on “Dermorfina”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *