4F-Euphoria; 4′-fluoro-(4-metyloaminorex) – powolne narodziny nowej aminorexowej ery RC

Murti-Bing 6 lat temu opisywał swoje pierwsze doświadczenia z aminorexami. Raporty cieszyły się dużym zainteresowaniem i M-B sądził, że substancje z tej grupy trafią bardzo szybko na rynek. Tak się nie stało. Beta-ketony zdominowały praktycznie cały spidujący i euforyczny rynek. Były one znacznie prostsze w syntezie niż aminorexy. Nikomu nie chciało się lub nie opłacało się robić aminorexów.

Sytuacja teraz trochę się zmienia. Duża część beta-ketonów została zdelegalizowana. Zostało może około 50 tych ciekawszych, które czekają na swoje wprowadzenie. W niektorych krajach w ramach prawa analogowego dosyć skutecznie wycofano z obrotu niemal wszystkie. Jako alternatywę próbowano np. wprowadzić 3-FPM, jednak był to typowy stymulant bez żadnej nutki euforii. Dawkowanie tego też nie do końca było efektywne. Synteza 3-FPM pod względem złożoności jest porównywalna do syntezy aminorexów. Wreszcie zaczęło się opłacać robić troszeczkę bardziej skomplikowane molekuły niż beta-ketony.

Po delegalizacji wielu b-k, kolejnym czynnikiem mającym wpływ na pojawienie się aminorexów jest delegalizacja wielu amfetamin. Aminorexy można robić z tych samych prekursorów co b-k i amfetaminy (M-B ma tu na myśli kluczowy prekursor). Mamy taką sytuację, że producenci zostali ze sporymi zapasami prekursorów do amfetamin i b-k i szukają nowych możliwości ich wykorzystania. Naturalną koleją rzeczy będzie wypuszczenie aminorexów. Przyjrzyjmy się syntezie 4-fluoroamfetaminy (4-FA), 4-fluorometkatynonu (4FMC) i 4F-Euphoria:

szlaki 4F

Jak widać na powyższym rysunku, rzeczy które są potrzebne w syntezie 4-FA i 4-FMC z powodzeniem można wykorzystać w syntezie 4F-Euphoria. Gra jest warta świeczki. Aminorexy są kilkukrotnie silniejsze od odpowienich ketonów, odziałują znacznie silniej na serotoninę i dłużej czuć ich eforyczno-pobudzające efekty.

Sam 4F-Euphoria lekko stymuluje w dawkach 5 mg. Jest to delikatna stymulacja podobna do tej po 5 mg alfa-PVP. Jednak nie jest to żaden zamiennik alfy. Dawki około 20 mg pobudzają podobnie do metamfetaminy z tą lekką nutą amfetaminowej euforii, a przy 40 mg występują typowa euforia i pobudzenie takie jak przy 80 mg MDMA. Główna faza utrzymuje się od 3 do 4 godzin. Po 4′-fluoro-(4-metyloaminorex) można się spodziewać podobnych efektów, co po legendarnym 4-metyloaminorexie, z silnym naciskiem na wystrzał serotoniny.

Nieustanna delegalizacja nowych substancji przez rządy państw przybliża nas do celu, jakim jest wysyp aminorexów. Ludzie będą płakać i żałować “czemu to nie pojawiło się wcześniej!”.

One thought on “4F-Euphoria; 4′-fluoro-(4-metyloaminorex) – powolne narodziny nowej aminorexowej ery RC”

  1. Na aminorexy czekam już baaardzo długi czas i się zastanawiam czemu ich nie wprowadzili.
    Mam nadzieję że dojdzie do tego o czym mowa w artykule !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *