10 powodów, dla których nie warto brać dopalaczy

Murti-Bing zawsze był wielkim przeciwnikiem brania narkotyków i odurzania się produktami o niewiadomym składzie. Rynek dopalaczy bardzo negatywnie wpłynął na postrzeganie przez opinię publiczną nowych substancji psychoaktywnych i delegalizację wielu roślin i substancji o olbrzymim potencjale. M-B poniżej wylicza 10 najważniejszych powodów dla których nie warto brać dopalaczy:

 1.  Ekonomia – produkty kolekcjonerskie są bardzo drogie. 1 g maczanki ziołowej kosztuje 23 – 40 PLN. Produkcja tego 1g to mniej niż 1 PLN. Zastanów się czy warto zasilać czyjąś kasę, kupując coś co nie do końca jest tobie potrzebne.
 2. Losowość – pod tą samą marką dopka mogą się skrywać różnie substancje chemiczne. Czasem mogą być dużo mocniejsze niż w poprzedniej wersji co może być dużym wyzwaniem dla psychy i organizmu.
 3. Niezbadane – cała idea RC polega na badaniu słabo zbadanych rzeczy 😉 W przypadku dopków ze względu na niewiadomy skład cała idea obraca się w pył. Każde zażycie dopalacza wiąże się cały czas z dużym ryzykiem zatrucia, podczas gdy ryzyko zatrucia w przypadku RC maleje wraz z kolejnymi testami.
 4. Pomoc – jak przesadzi się z dopalaczem, to nie wiadomo jak do końca pomóc. Co to było? Ile tego było? Z czym to było zmieszane? Są to pytania bez odpowiedzi, a są one niezbędne w przypadku przeholowania. W świecie RC zawsze można mieć coś pod ręką na wypadek przedobrzonych testów.
 5. Hipokryzja – wiadomo do czego będą używane produkty kolekcjonerskie, niestety nie ma na nich żadnych wskazówek dotyczących tego prawdziwego użycia. Zamiast tego są jakieś bzdury na opakowaniu. Po co? Dopki przecież kupują same tępaki. Warto im rozjaśnić trochę sytuację.
 6. Głupota – dopalacze kupują na ogół ludzie z niskim stopniem świadomości, żeby nie nazwać ich głupkami lub tępakami. Powiedz, czy chcesz mieć przypiętą łatkę “głupek”?
 7. Nałóg – tak samo jak narkotyki, tak i dopalacze powodują typowe uzależnienie. Nigdy nie będziesz wolny, jeśli twoje nastawienie do życia będzie zależne od rzeczy, których nie potrzebowałeś, zanim nie wpadłeś.
 8. Brak korzyści – poza chwilowym odurzeniem, użytkownik dopalaczy nie ma żadnych korzyści. Jeśli ktoś ryzykuje własnym zdrowiem dla odmiennych stanów świadomości, to warto wyciągnąć z tego coś głębszego dla siebie tak jak to czynią szamani albo prawdziwi psychonauci.
 9. Zakazy – przez dopalacze i negatywną otoczkę medialną wokół tego państwo ma pretekst żeby zabierać obywatelowi kolejne prawa i swobody. Bezpowrotnie straciliśmy wiele cudownych substancji i roślin. Co najgorsze to RC i dopalacze zostały wrzucone do jednego worka.
 10. ŚwiadomośćMurti-Bing zawsze powtarzał, że trzeba być świadomym użytkownikiem. Bez świadomości jest się tylko nic nie wartym szczurem w klatce. Takie szczury hoduje sobie rynek dopalaczy.

Jedyny pozytywny aspekt dopalaczy, to jak pozwalają obserwować jak państwo bezradne jest w walce z tym problemem i jak wiele autorytetów robi z siebie durni.

3 thoughts on “10 powodów, dla których nie warto brać dopalaczy”

 1. Nie zawsze.
  Ceny tutaj sa takie jak nizej:
  20zl za 1g “imitacji sztucznego mchu skrzydlik”
  25zl za 0.3g “imitacji sztucznego puchu 1”
  30zl za 0.3g “imitacji sztucznego puchu 2”
  Wszystko co wyzej jest “do makiet modelarskich”
  Firma nazywala sie Alcatraz, potem La Sante a teraz informacji brak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *